Archiwum: sierpień 2023

WIEM, ROZUMIEM, AKCEPTUJĘ debaty o zdrowiu

29 września 2023 o godzinie 11:00 w siedzibie naszego Stowarzyszenia odbędzie się DEBATA O DEPRESJI DZIECI I MŁODZIEŻY
osoby zainteresowane zapraszamy, prosimy o zgłoszenie się na stowmm@gmail.com

WIEM, ROZUMIEM, AKCEPTUJĘ

to wszystko dzięki dofinansowaniu z programu SPOŁECZNIK 2022-2024, zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Projekt zakłada zorganizowanie 3 debat dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. W Polsce drastycznie przybywa osób w wieku poniżej 18. roku życia wymagających specjalistycznej pomocy z powodu depresji. W ciągu ostatnich pięciu lat wzrost liczby młodych pacjentów, którym udzielono świadczeń w tym zakresie, wyniósł ponad 100 proc. planujemy skoncentrować się na depresji nastolatków. Zapotrzebowanie społeczności w zakresie wiedzy na temat objęty projektem jest bardzo duże. Świadczą o tym dane ogólnodostępne jak i nasze zebrane w trakcie pracy z rodzicami oraz dziećmi i młodzieżą. Zależy nam na tym, aby mówić o profilaktyce tej poważnej choroby, o tym, jak się objawia, po czym możemy ją rozpoznać oraz jak wszyscy powinniśmy się zachowywać, aby pomagać nastolatkowi w zdrowieniu. Negowanie depresji u nastolatków przez środowisko, w którym funkcjonują (rodzice, nauczyciel, wychowawcy), trudności w dotarciu, otrzymaniu i przyjęciu profesjonalnej pomocy to powody, dla których tak wielu młodych ludzi pozostaje bez pomocy, w osamotnieniu, z poczuciem bezradności. To też powody zwiększającej się wciąż ilości nastolatków po próbach samobójczych.
Nasze debaty odbędą się w siedzibie stowarzyszenia. Grupy społeczności lokalnej , które zostaną zaangażowane w projekt to rodzice, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy szkolni, kuratorzy, pracownicy socjalni. Jedna debata odbędzie się dla młodzieży – nastolatków, rówieśników tych, którzy chorują.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst